Latarnia Morska Sopot

Latarnia Morska Sopot

Latarnia morska powstała w 1903 w trakcie budowy Zakładu Balneologicznego, dziś jest częścią Szpitala Reumatologicznego. Tak naprawdę jest to były komin kotłowni obudowany wieżą, w kształcie kwadratu, z galerią widokową na szczycie. Po II wojnie światowej uznano, że wieża ta nadawać się będzie na latarnię. Zamocowano światło nawigacyjne, a następnie zwiększono zasięg. Takim sposobem jedyny komin w Polsce stał się latarnią morską. Światło załącza się automatycznie, na podstawie czujnika zmierzchu. Widać je z wód Zatoki Gdańskiej oraz na Helu od strony Zatoki Puckiej. Formalnie nie jest to latarnia, ze względu na fakt, że światło nie spełnia wymagań w tym zakresie. W 2008 roku udało się zrekonstruować iglicę, która zaginęła prawdopodobnie w latach 50, gdy montowano światła nawigacyjne. Wieża ma 30 metrów wysokości, a na jej szczyt prowadzą spiralne schody.

Opinie o latarni morskiej w Sopocie:

 • Byłem zobaczyłem, zwiedziłem, zdjęcia zrobiłem 🙂
  Piękny widok z góry, polecam (na wyposażeniu są lornetki)
 • Piękny widok na zatoke, warto odwiedzić to miejsce 🙂
 • Spoko punkt widokowy, moim zdaniem lepszy niż przereklamowane molo. Jeśli chcesz, to za symbolicznego plna dostaniesz lornetkę na czas podziwiania panoramy miasta.
 • To chyba najlepiej wydane pieniądze w Sopocie ( dosłownie kilka złotych ) a widok robi wrażenie . Będąc we wrześniu i to w ostatnim tygodniu kiedy była piękna pogoda rzesza turystów uniemożliwiała kontemplowanie się widokiem .Jedynym utrudnieniem jest wdrapanie się na latarnię ale i ono nie jest zbyt męczące a nagrodą jest piękny widok na Zatokę.
 • Latarnia morska w Sopocie jest zarazem wieżą widokową. Można wspiąć się na 39 metrów wysokości i oglądać wspaniałe widoki – tak na część lądową z Sopotem i wzgórzami morenowym, jak również na zatokę z fantastycznym widokiem na półwysep Helski. Zwiedzanie jest od 9 rano do zmierzchu, w lecie nawet do 22.00, a cena biletów wynosi 4 zł normalny lub 2 zł ulgowy. Światło tej latarni ma zbyt krótki zasięg, aby formalnie była latarnią morską, ale po zmierzchu promień światła omiata zatokę Gdańską i pięknie to widać z mola i wód zatoki.
 • Bardzo ładny widok z latarni na Sopot i nasze piękne morze. Cena za wejście niewielka i wysiłek też nie duży, latarnia nie jest bardzo wysoka. Polecam.
 • Kosztuje grosze, nie ma kolejek, wymaga 3 minuty wysiłku a oferuje najlepszy możliwy widok na Sopot i okolice.
 • W samym centrum miasta, w pobliżu wejścia na molo , stoi stara, zabytkowa latarnia morska. Naprawdę warto ją zobaczyć i wejść na górę ponieważ zajmuje to niewiele czasu a widoki przy ładnej pogodzie są piękne. Atrakcja jest platna ale nie są to jakieś wielkie pieniądze. Warto !!!
 • W samym centrum,ładne widoki z góry,na koniec otrzymujesz certyfikat wejścia na latarnie. Można kupić pamiątkę w postaci pocztówki.
 • Z latarni rozciaga się ładny widok, po zejściu otrzymuje się certyfikat,dla zmęczonych na górze czekaja krzesła, bilety po 5zl normalne.
 • Bardzo fajne widoki, dodatkowo certyfikat zdobycia latarni morskiej. Szkoda tylko, że ciężko się schodzi gdy jest ciemnej ponieważ schody nie są oświetlone.