Latarnia Morska Ustka

Latarnia Morska Ustka

Historia latarni sięga roku 1871, jednak była to wtedy zwykła lampa wciągana na maszt stacji pilotów. Zasięg takiego światła był niewielki i wynosił zaledwie 6 Mm. Właściwą latarnię zbudowano w 1892 roku u nasady wschodniego falochronu, przy ujściu rzeki Słupia. Latarnia Ustka to niezwykle interesujący architektonicznie obiekt, składający się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. Uroku do daje niezliczona ilość gzymsików, daszków oraz kilkanaście okien różnego rozmiaru. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki, z galerii przez szyby można obserwować układ soczewek. Tuż po wojnie latarnia nosiła nazwę Postomino i dopiero od 1 stycznia 1947 roku jej nazwa brzmi Ustka. Podobno są tam duchy, o co warto zapytać przewodnika. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania.

Opinie o latarni morskiej w Ustce:

  • Fajne miejsce, piękny widok z latarni, choć sam tarasik widokowy bardzo wąski. Bilety za dorosłego 6zł ( stan na lipiec 2016). Polecam się wdrapać, bo warto.
  • Jedna z ładniejszych latarni na naszym wybrzeżu;). Bardzo ładny widok na wejście do portu i morze.
  • Ladna, niedurza latarnia. Utrzymana w dobrym stanie. Warto odwiedzic i porozkoszowac sie widokami.
  • Obowiązkowy punkt każdej wizyty w Ustce. Bardzo fajny widok na nabrzeże oraz promenadę.
  • Latarnia robi wrażenie moim zdaniem jedno z piękniejszych miejsc trzeba zobaczyć.Jest pięknie utrzymana wokół dużo zieleni i choć blisko promenady to jest tam czysto.Tablica informacyjna starannie o wszystkim informuje .Widać tam rękę gospodarza bardzo mi się to miejsce podobało i wracałam tam kilkanaście razy nigdy dość się nie napatrzyłam.Bardzo urocze miejsce i tam też trzeba być będąc w Ustce koniecznie!
  • Niezbyt duża, ale urokliwa budowla, z różnymi daszkami i gzymsikami. Jak z każdej latarni przepiękny widok na morze, ale też na port, miasteczko i pobliski falochron.
  • Jedna z najładniejszych latarń w Polsce, niezbyt wysoka, ale pełna uroku. Ładny widok na morze, port i plażę. Ciekawe małe muzeum na dole. Świetna atrakcja dla dużych i małych. Polecam Wszystkim
  • Ciekawe widoki dookoła nawet w niepogodę. Na dole można się wiele dowiedzieć o historii nie tylko usteckiej latarni. Miła obsługa.