Latarnia Morska Krynica Morska

Latarnia Morska Krynica Morska

Położona jest na wysokiej wydmie w północno-wschodniej części miasta. Do budowy latarni użyto najlepszych, jak na owe czasy, materiałów – cegłę licówkę dostarczyła cegielnia w Matarni, granitowe ciosy na cokół i gzyms sprowadzono z Drezna, laternię wykonano w Gdańsku, a urządzenia optyczne w Berlinie. W dniu 1 maja 1895 roku latarnia została oddana do użytku. W 1945 roku zniszczono ją ładunkiem wybuchowym, a nowa powstała dopiero trzy lata później – była to prowizoryczna konstrukcja na dachu domu wczasowego. W roku 1951 ukończona została budowa nowej latarni morskiej, wzniesionej obok ruin starej budowli. Konstrukcję wykonano z pustaków betonowych, które połączone zostały pionowymi wkładkami ze stali zbrojonej. Wieża posiada u dołu średnicę 6 m, u góry zaś 4.5 m, pomalowana jest na intensywny, czerwony kolor, natomiast laterna na biało. Latarnia udostępniona jest dla zwiedzających. Ze względu na ciekawe usytuowanie geograficzne, z każdej jej strony mamy naprawdę świetne widoki.
Opinie o latarni morskiej w Krynicy Morskiej:

  • To chyba najbardziej rozpoznawalny element w Krynicy Morskiej. Punkt którego nie może zabraknąć na trasie wycieczki. Polecam zwiedzenie latarni.
  • Niezbyt wysoka ale warto wejść dla jednoczesnego widoku na morze i zalew.
  • Bardzo ładna i chętnie odwiedzana przez turystów miejscowość nadmorska. Ładna plaża, port rybacki i jachtowy i latarnia morska. To tylko niektóre atrakcje które trzeba zobaczyć.