Latarnia Morska Kołobrzeg

Latarnia Morska Kołobrzeg

Pierwsze światło latarni morskiej zabłysło w Kołobrzegu w 1666 roku, ogień zapalano jednak na ówczesnym budynku zarządu portu tylko wtedy, gdy jakiś statek chciał wejść do portu. Dopiero 200lat później światło latarni zagościło na stałe. Na początku lampa zasilana była olejem rzepakowym w lampie z soczewką Frensela. Obecną latarnię wybudowano wkrótce po zakończeniu działań wojennych II wojny światowej. Latarnia ta została umiejscowiona w centrum miasta Kołobrzeg, na dawnym forcie, co umożliwiło postawienie wysokiej wieży. Mury wzniesiono z ciemnoczerwonej licowanej cegły rozbiórkowej, a do zaprawy użyto piasku z plaży. Latarnia morska w Kołobrzegu jest od 2001r. udostępniana zwiedzającym. Wielkim i zarazem niespotykanym urozmaiceniem wspinaczki na nią są metalowe schody. Miłą niespodzianką jest usytuowana w pobliżu armata, przypominająca historię wieży, oraz tablice upamiętniające rybaków, którzy zginęli na morzu.

Opinie o latarni morskiej w Kołobrzegu:

  • Klimatyczna latarnia 😉
    W weekend majowy troszkę trzeba się wystać w kolejce, jednak warto.
    Super widoki
  • Piękny widok nocą, gdy dokładnie widzimy jak świeci. Podczas dnia można zwiedzić dokładnie latarnie, ceny są całkiem przystępne, a w środku jest się czym zachwycać. Polecam.
  • Świetny widok na Kołobrzeg, port miasto i molo widać jak zmienia się to miasto. W środku makiety pozostałych latarni i galeria
  • Latarnia morska w Kołobrzegu jest jedną z piekniejszych, które widzieliśmy w Polsce. Widok z latarni na morze i port niezapomniany. Polecamy ten obiekt dla turystów.
  • Jedno z głównych miejsc Kołobrzegu. Każdy powinien odwiedzić latarnię. W środku małe muzeum. Polecam!
  • fajne, klimatyczne miejsce. Bilety są dośyć tanie, a można pozanć trochę historii. Dodatkowo widok z latarnii jest rewelacyjny:) Polecam odwiedzić będąc w Kołobrzegu!