Latarnia Morska Niechorze

Latarnia Morska Niechorze

Licząca 45 m wysokości latarnia morska w Niechorzu wznosi się na klifowym brzegu (22m n.p.m.). Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych pod względem architektury latarni morskich nad Bałtykiem. Niemal na jej szczycie (na wysokości 35,7 m) udostępniony jest dla zwiedzających taras widokowy. Aby do niego dotrzeć trzeba pokonać 208 schodów. Z balkonu latarni morskiej rozciąga się przepiękny widok na morze i malownicze okolice Niechorza. W najwyższej części latarni znajduje się jej serce – ogromna lampa, dawniej zasilana olejem, a dziś elektrycznością. Pierwsze uruchomienie lampy nastąpiło 1 grudnia 1866 r. Obecnie światło z latarni, przy normalnych warunkach atmosferycznych,  widoczne jest z odległości 20 mil morskich, tj. około 37 km. W 1945r., czas działań wojennych, latarnia ta została poważnie uszkodzona. Odbudowana po wojnie stanowi obecnie największą atrakcję i wizytówkę Niechorza. U podnóża klifu, na którym wznosi się latarnia, znajduje się ciekawa budowla – potężna opaska betonowa, która zabezpiecza brzeg morski przed osuwaniem się, czyli tzw. abrazją.

Zwiedzając latarnię morską w Niechorzu warto odwiedzić również Rewal – rewal.net.pl

Noclegi Rewal
 Domki letniskowe Rewal

 

Opinie o latarni morskiej w Niechorzu:

  • Cena za wejście bardzo przystępna,mega widoki, fakt schodów trochę jest ale naprawdę warto,polecam:-)
  • Sprawnie, bezpiecznie i zdecydowanie wspaniałe widoki. Wszystko w normalnej cenie. Obsługa bardzo miła i pomocna.
  • Latarnia jest pięknie oświetlona w nocy…naprawdę robi wrażenie POLECAM
  • Robi wrażenie. Wejście trochę trudu kosztuje ale widoki są piękne. Warto. Pozycja obowiązkowa będąc w Niechorzu
  • Największą atrakcją Niechorza, piękny widok z samej góry latarni. Teren dookoła latarni został odnowiony, jest gdzie usiąść oraz odpocząć w ciszy i spokoju.
  • Jedna z najpiękniejszych latarni. Polecam też odwiedzić skansen miniatur obok . Miła i kompetenta obsługa , ciekawe informacje o latarniach z ust przewodnika . Naprawdę warto